Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vořiškiáda a výstava psů bez PP Vítkov-11.6.2011

4. 7. 2011

            Voříškiáda Vítkov

 

Již od konce zimy jsme s Dastym plánovali, že se zúčastníme této výstavy.Měla to být naše první, takže radost z výstavy střídaly i menší obavy. Ale žádné z nich se naštěstí nenaplnily.

Týden před konáním výstavy jsme začali s přípravami. Dastyho jsem vykoupala a vyčesala co jen to šlo. Také jsem umyla vodítka apod... A pak nastal den D. V pátek večer už jsem měla všechny věci nachystané, ať ráno neplaším. V sobotu, v den kdy se výstava konala, jsme vstávali okolo třičtvrtě na 7, neboť přejímka začínala už v 8 hodin. Posnídali jsme(Dasty samozřejmě také), oblékli se a vyrazili jsme. Dasty už sám skočil do kufru auta, jako by tušil, co se bude dít. Na nic jsme naštěstí nezapoměli, takže jsme se nemuseli vracet. Když jsme jeli do Vítkova, z nenadání nám přes cestu přeběhl kůň. Dasty se koukal, jak kdyby nikdy koně neviděl. A pak jsme jeli dál. Když jsme dorazili k Vítkovu, ihned jsme výstavu našli. Areál byl vidět již z cesty a navíc to měli krásně zařízené. U cesty stál pán a ten nás navedl na parkoviště a pak nám ukázal cestu k výstavě. Vzali jsme židle a ostatní věci a vyrazili jsme. Dasty tahal co to jen šlo, asi cítil samé psy. Naštěstí cesta vedla lesíkem, tak se ještě stačil vyprázdnit.

Při přejímce nám pan veterinář zkontroloval očkování a dostali jsme krásné 3 dárkové tašky. Dasty byl z takového množství psů nervozní a pořád za nimi chtěl chodit. Byl opravdu k neudržení, ale pak si zvykl. Našli jsme si krásné místečko na sezení a čekali jsme, co se bude dít.

Nejprve vyhlásili vítěze doprovodných kategorií jako první přihl. učastník, nejvzdálenější učastník a také nejbližší, což byla podle mě kravina, dostat cenu za to, že bydlím nejblíž. Pak přišla na řadu dětská soutež v kreslení psů a poté psí senioři.

Pak se tedy konečně začlo vystavovat. Jak jsme zjistili ve výstavním katalogu, byli jsme na řadě až poslední, takže jsme museli čekat. Celkem bylo 8 kategorií. Všichni pejsci byli opravdu krásní :)

Čas čekání jsme si krátili na překážkách, které jsme mohli využívat. Dastymu se to strašně líbilo, nikdy bych nečekala, že mi Áčko či kladinu přejde napoprvé. Taky jsme občas chodili do zadu na louku se projít. Pak jsme e šli přihlásit na týmový běh, kterého jsme se chtěli zúčastnit. Pak jsme už jen čekali a čekali.

Konečně jsme přišli na řadu my. Psi bez PP větší velikosti 2.skupiny. Dasty patřil mezi největší účastníky výstavy spolu se třemi rhodenskými ridgebacky, dvěmi ovčáky, jedním leonbergerem a 1 rotvailerem a jednou cane corso. Co se týče rotvajlera,s tím se Dasty nepohodl již před začátkem našeho vystavování. Když jsme šli z louky, rotvajler po Dastym vyjel.To se ještě dalo překousnout, ale pak jsme šli do kruhu, a my samozřejmě šli za rotvajlerem. Dasty si ho zapamatoval a vytrhl mu ze zadku kus chlupů. Jak jsme později v kruhu zjistili, byl to policejní pes!!! Byl na všechny lidi i psy okolo agresivní, paní rozhodčí si ho chtěla ,,ošahat" ale majitel, nejspíše policajt i řekl, ať to raději nedělá, že na to není z policie zvyklý. Tak je to normální?Co takový pes na takové výstavě dělá. Naštěstí se ale neumístili, kdyby jo, tak snad podám stížnost!

No ale přešlo se k prohlídce. Paní rozhodčí se zapisovatelkou šli od jednoho pejska k druhému a hodnotily. A pak přišly k nám. Dasty byl hrozně hodný a krásně se předváděl. Paní rozhodčí ho hodnotila a hladila jej. Pak jsme měli pejsk dát do výstavního postoje. Dasty byl šikovný a hezky se předvedl. A pak přišlo vyhlašení.

Na první místo uvedla paní rozhodčí jednoho ridgebacka, na druhé zase Leonbergera Nera a na třetí švýcarského ovčáka Kiru jako obvykle. Jakmile vyhlásila třetí místo, tak jsem si myslela, že už je vše ztraceno, že se prostě dasty neumístil. Ale pak k nám přišla paní rozhodčí a udělia nám krásné 4. místo z 9 pejsků. Byl to krásný pocit, Dasty hrdě seděl a koukal se okolo, jako by tušil, že ,,vyhrál". Dostali jsme pytlík poloměkkých koužků,1,5kg. Taky jsme dostali krásnou dárkovou tašku a nakonec krásný diplom ve složce a posudek. Pak si nás vyfotili a šli jsme si zpět sednout. A jaký byl Dastyho posudek? Vynikající osrstění, kvalitní srst,přátelský, vyrovnaný, pěkný postoj končetin a pěkné předvedení.

Měli jsme ohromnou radost, protože na to, že jsme byli na první výstavě, to byl veliký úspěch. Pak přišel na řadu týmový běh. Šlo o běh na 30 m,kdy se čas pejska a pána sčítají. Dasty byl velmi šikovný, běžel ohromě rychle. Bála jsem se, že se na mě vykašle a poběží radši za psama, ale on ne, běžel přesně za mnou :) Nakonec jsme měli čas něco okolo 11 vteřin. Nebýt 1 sekundy, umístili bychom se :) Ale já měla i tak radost, že se na mě Dasty nevakašlal. Pak jsme šli jen zkusit skok, ten nám ale moc nešel, Dasty skočil pouhých 60 cm, více se mu nechtělo, to se raději opřel o tyčku a stál :D Ale ani se mu nedivím, bylo příšerné horko.

Nakonec se vyhlásili hlavní vítězové výstavy a pejsem sympaťák. My už jsme se ale samozřejmě neumístili a tak jsme po ukončení výstavy jeli domů. Cestou jsme se stavili ještě u přehrady  u Kružberku a pak v Opavě. Nicméně to byl krásný den strávený ve společnosti 55 pejsků.

Byli jsme ohromě rádi, že jsme se zúčastnili a doufáme, že se zúčastníme i příští rok.

 

201_0094.jpg

 

Fotky naleznete na tomto odkazu:

http://petrakofi.rajce.idnes.cz/Vystava_psu_bez_PP_a_vorisku_Vitkov-11.6.2011/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Cvalicek.tym.cz

(Ver & Cvalík, 15. 7. 2011 22:39)

Jste obrovské šikulky!! Dasty je fešák! :-) Bylo jasné, že se umístí ... ;-). Jsem ráda, že jste konečně mohli vkročit do výstavního kruhu a zažít ruch výstavy :-). Pevně doufám, že si jednou tu výstavu naplno užijeme spolu!! :-)

Re: Cvalicek.tym.cz

(Péťa a Dasty, 2. 8. 2011 16:52)

Jé,děkuju moc Veru. Ty a Cvalíček jste také ohromné šikulky :) Také moc doufám, že jednou si budeme moct fandit vzájemně a osobně :)

 

 


Poslední fotografie